شادوبن چیست

خواندن این مطلب

6 دقیقه

زمان میبرد!

شادوبن چیست؟

شادوبن چیست؟ اگر این سوال ذهن شمارو هم درگیر کرده این مقاله بهترین راهنمای شما برای یادگیری کامل بحث شادوبن هستش.اگر متوجه شده‌اید که افت شدیدی در ایگیجمنت نیز پیدا کرده‌اید، احتمالا پیجتان شادوبن شده است و این خبر خوبی نیست! شادوبن پیج در واقع یکی از محدودیت‌هایی است که براساس الگوریتم‌ها و قوانین اینستاگرام اعمال می‌شود و باعث می‌شود تا پیجتان در هشتگ‌ها و سرچ دیده نشود. البته باید بدانید که شادوبن نوعی چالش در اینستاگرام است که به عنوان یک کاربر اینستاگرام باید با آن آشنا باشید. در ادامه می‌خواهیم به شما بگوییم که چگونه پیج خود را مدیریت کنید که دچار این مشکل نشوید.در ابتدا به ۳ سوال کلیدی و مهم پاسخ بدیم.

 

شادوبن چیست؟

نوعی محدودیت در اینستاگرام است که برای پیج‌های متخلف اعمال می‌شود.

دلایل شادوبن چیست؟

استفاده از ربات‌های مختلف خرید فالوور و لایک، استفاده مفرط از هشتگ و غیره همگی منجر به شادوبن می‌شوند.

راه‌های رفع شادوبن چیست؟

حذف ربات‌ها و پیروی از قوانین اینستاگرام باعث می‌شود تا طی چند روز رفع شادوبن صورت گیرد.

 

از کجا بفهمیم شادوبن شده‌ایم؟

اگر می‌خواهید بدانیدکه آیا شادوبن شده‌اید یا خیر؛ باید برای یکی از پست‌هایتان هشتگی منحصر به فرد در نظر بگیرید و سپس آن را در بخش اکسپلور سرچ کنید. اگر با این کار پست شما نشان داده نشود، احتمالا شادوبن شده‌اید. البته روش دیگری هم برای چک این موضوع وجود دارد. تنها کافیست نام کاربری خود را با 5 اکانت دیگر که شما را فالو نکرده‌اند، سرچ کنید و اگر پیجتان نمایش داده نشد، یعنی پیجتان شادوبن شده است. بد نیست بدانید که سایت بررسی شادوبن Triberr با همین هدف طراحی شده است تا از طریق آن بتوانید محدود شدن یا نشدن پیجتان را بررسی کنید. این سایت به شما کمک می‌کند تا نمایش کپشن و محتوا خود برای دیگر کاربران را چک کرده و عملکرد هر پست در لایک و کامنت‌ها را چک کنید.

 

یکی از راه‌های بررسی شادوبن بررسی بازدیدها، نرخ تعامل و ایمپرشن (impressions) است

 

دلایل شادوبن شدن در اینستاگرام چیست؟

اکنون که دانستیم چگونه از شادوبن شدن پیجمان مطلع شویم، بد نیست تا با دلایل آن هم آشنا شویم. اگر می‌خواهید پیجی ماندگار و در دسترس عموم داشتته باشید، باید این اصول را بدانید و از آن‌ها جلوگیری کنید.

 

حساب کاربریتان را به آی پی‌ها وصل نکنید

نکته مهم! در هنگام استفاده از اینستاگرام آی پی خود را خاموش کنید، چرا که این کار خلاف قوانین این پلتفرم است. همانگونه که می‌دانید پروکسی‌ها آی پی شما را به کشور دیگر وصل می‌‍کنند و اگر روزانه با چندین آی پی وصل شوید، اینستاگرام این احتمال را می‌دهد که حساب کاربریتان دچار مشکل شده است. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که اصلا حساب کاربری خود را به آی پی‌ها وصل نکنید، وگرنه شادوبن خواهید شد

 

استفاده مفرط از هشتگ‌ها ممنوع

بیش از 30 هشتگ استفاده نکنید! این مانند یک زنگ خطر است که نباید فراموش کنید. کاربران زیادی به اشتباه فکر می‌کنند که استفاده فراوان از هشتگ‌ها منجر به تعامل بیشتر و افزایش فالوور می‌شود؛ در حالی که اشتباه محض است. با این کار نه تنها پیج خود را در معرض خطر شادوبن قرار می‌دهید، بلکه آمار بازدید را هم کاهش می‌دهید.

 

به بیش از 15 نفر دایرکت نکنید

سعی کنید در یک زمان مشخص به بیش از 15 نفر دایرکت نکنید. چرا که اینستاگرام هدفتان را اسپم و یا تبلیغات قلمداد می‌کند که این کار خلاف قوانین است. برای ارسال پیام‌های زیاد می‌توانید یک گروه ایجاد کرده و در آنجا پیغام بگذارید.

 

از ربات‌ها استفاده نکنید

اگر برای افزایش فالوور و یا لایک از ربات استفاده می‌کنید، پیج خود را در معرض شادوبن شدن در اینستا قرار داده‌اید. فراموش نکنید که اینستاگرام به راحتی می‌تواند این موضوع را تشخیص داده و پیجتان را شادوبن کند.

 

شادوبن اینستاگرام به آسانی می‌تواند پتانسیل رشد و بازدید پیجتان را نابود کند

 

چه کار کنیم که شادوبن نشویم؟

  • از هشتگ‌های ممنوعه و یا تکراری استفاده نکنید.
  • به هیچ وجه از ربات‌ها استفاده نکنید.
  • پیشنهاد می‌کنیم که در هر پست بیش از 65 هشتگ استفاده نکنید.
  • از گذاشتن کامنت‌های واقعی غافل نشوید. اینگونه اینستاگرام متوجه می‌شود که ربات نیستید.
  • هرگز فالوور نخرید. این کار نه تنها غیرقانونی است، بلکه در نرخ تعامل شما نیز تاثیری ندارد.
  • فعالیت 24 ساعته در اینستاگرام را کنار بگذارید. به اعتقاد بعضی کاربران این کار از محدودیت‌های احتمالی جلوگیری می‌کند.
  • همواره از قوانین اینستاگرام که بروزرسانی می‌شوند، مطلع باشید و آن‌ها را در نظر بگیرید.
  • از گذاشتن پست‌های غیرمتعارف خودداری کنید تا ریپورت نشوید.

 

به یاد داشته باشید که پست‌ها و کامنت‌های غیرمتعارف منجر به ریپورت شدن پیجتان خواهد شد

 

چگونه از شادوبن خلاص شیم؟

حالا که با دلایل شادوبن آشنا شدیم، بد نیست تا نحوه خارج شدن از آن‌ را هم بدانیم. خبر خوب اینکه شادوبن همیشگی نیست و پس از مدتی برطرف می‌شود. به همین دلیل به شما می‌گوییم که اگر شادوبن شدید جای نگرانی وجود ندارد و این مشکل پس از مدتی رفع می‌شود. در ادامه روش‌هایی که منجر به رفع شادوبن است را به شما می‌گوییم:

 

تغییر حساب از تجاری به شخصی

با اینکه که این راه حل قطعی نیست، ولی عده‌ای از کاربران اذعان کرده‌اند که پس از تغییر حساب کاربری خود از بیزینس به شخصی مشکلشان حل شده است. شاید دلیل آن محدود شدن دسترسی‌ها و تعاملات باشد که می‌تواند در رفع شادوبن به شما کمک کند.

 

مدتی پست نگذارید

یکی دیگر از راه‌های رفع شادوبن این است که به مدت چند روز در پیج خود پست نگذارید. سپس بعد از استراحتی کوتاه و به صورت محدود فعالیت خود را شروع کرده و در صورت لزوم به اینستاگرام ایمیل بزنید. برای این کار تنها کافیست از بخش report a problem استفاده کرده و مشکل خود را برطرف کنید.

 

لغو ربات‌های API

اگر تا به حال از اپلیکیشن‌های افزایش فالوور و یا لایک استفاده می‌کردید، آن‌ها را قطع کرده پسوورد خود را تغییر دهید. همچنین استفاده از نرم‌افزاهایی که باعث تغییر IP می‌شوند را کنار گذاشته و لوکیشن خود را تغییر ندهید. به خاطر بسپارید که تغییر لوکیشن منجر به مشکوک شدن اینستاگرام به پیج شما خواهد شد.

 

فعالیت مفید انجام دهید

یه یاد داشته باشید که شما مدتی را به دلیل فعالیت‌های اشتباه در محدودیت و شادوبن شدن پیج قرار گرفته‌اید و حالا برای اثابت کارکرد مفید باید خودتان را به اینستاگرام ثابت کنید. برای این کار از از لایک‌های زیاد، ارسال پیام‌های فراوان در دایرکت، خرید فالوور و غیره جلوگیری کنید و به صورت محدود کامنت‌های واقعی بگذارید. با این کار به اینستاگرام ثابت می‌کنید که خود واقعیتان هستید و به قوانین این پلتفرم وفادار هستید.

 

رفع شادوبن گاهی اوقات 2 الی 3 هفته به طول می‌انجامد

 

خلاصه مطلب

با توجه به موارد گفته شده تونستیم به سوال شادوبن چیست پاسخ بدیم و بفهمیم که تخلف از قوانین اینستاگرام چه پیامدهایی برای پیج و زحمات ما داره. قطعا هیچ کدام از ما دوست نداریم که به دلیل یک اشتباه ساده پیجمون محدود بشه.

حالا شما بگید!  پیروی از قوانین این پلتفرم بهتر است یا جریمه شادوبن و محدود شدن؟

درباره نویسندهنویسنده
maryam

نظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطمحصولات پیشنهادی

کنگره ۱+۱۰۰
تومان
21,000,000

تبلیغات