قوانین اینستاگرام

قوانین اینستاگرام

صفحه هایی که بر خلاف قوانین اینستاگرام رفتار کنند توسط اینستاگرام ممکن است که بسته شوند. به دنبال هیچ راهی هم برای دور زدن این الگوریتم ها نباشید! تمام نکات مشخص می باشد و در صورتی که یکبار اشتباه کنید، پیامی به شما ارسال می شود که در صورت مشاهده ی اشتباه دیگر امکان بسته شدن صفحه ی شما وجود خواهد داشت.

♦قدم به قدم بریم ببینیم که اینستاگرام از ما چی میخواد♦

اینستاگرام سعی دارد تا فضای این پلتفرم را برای کاربران خود امن تر و راحت تر کند. این قوانین جدید می تواند خیال پدر مادرها را تا حدودی راحت کند. زمانی که فعالیتی مخالف این شرایط انجام می دهید، اروری همانند پیام زیر را دریافت خواهید کرد:

We limit how often you can do certain things on Instagram to protect the community

ما برای محافظت از این اجماع در این شبکه، تعداد دفعاتی که می توانید فعالیت های خاصی داشته باشید را محدود می کنیم.

در ابتدا ممکن است از کامنت گذاشتن، لایک کردن و دایرکت زدن محروم شوید و چنانچه اوضاع خراب تر باشد کار به پست و استوری هم می رسد! هنگامی که این اتفاقات می افتد، شما مجبور هستید صبر کنید تا این محدودیت ها برداشته شود. برداشتن این ها شاید تا دو هفته هم به طول بینجامد.

اموزش اینستاگرام را در سایت ما مطالعه نمایید تا نکات بیشماری را با شما در آنجا به اشتراک بگذاریم.

مطالب ممنوعه در قوانین اینستاگرام

یک سری قوانین سخت گیرانه ای در رابطه با محتوا ها وجود دارند که همه ی کاربران می بایست پیروی کنند. بریم این مطالب ممنوعه را کنار هم ببینیم:

امروزه که افراد در حال زدن واکسن نیز هستند به خاطر داشته باشید که مبادا عموم را به نزدن واکسن تشویق کنید.

بلاگر ها نیز این موارد را در نظر میگیرند که مبادا پیجشان به مشکلی بر بخورد. اینستاگرام بر روی موارد 3 و 7 به مراتب بیشتر از بقیه اهمیت می دهد و سخت گیر است. به همین دلیل در جا پست و یا استوری را پاک می کند و اخطار می دهد که در صورت ادامه دادن به همین مطالب، اکانت شما حذف خواهد شد.  حالا بیشتر با این محدودیت ها آشنا میشیم.

Document Document

محدودیت های اینستاگرام


حالا وقتشه که موضوعات تعداد لایک ها، کامنت ها، فالو/آنفالو های مجاز و غیره را بررسی کنیم. به یاد داشته باشید که هیچگونه بیانیه ی رسمی وجود ندارد که این مسائل را عنوان کند اما بر اساس تجربه ها می شود این محدودیت ها را تعیین کرد. شبکه ی اجتماعی اینستاگرام فعالیت های فعلی و قبلی شما را زیر نظر دارد و این مسائل را بر روی شما پیاده می کند. این مواردی که پایین می بینید موضوعاتی هستند که بسیار مهم می باشند:

⇐ مدت زمانی که پیج افتتاح شده

⇐ تعداد  فالوورهای پیج

⇐ تعامل های پیج

⇐ فعالیت های پیج

مشخص است که پیج هایی با نرخ تعامل بالا می توانند فعالیت های بیشتری را نسبت به سایر پیج ها داشته باشند. فقط این را در نظر بگیرید که اینستاگرام را نمی شود پیچوند.

محدودیت فالو در اینستاگرام

در قوانین اینستاگرام، فالو و آنفالو کردن به عنوان یک فعالیت شمرده می شود – به عنوان مثال اگر محدودیت 10 باشد،  3 تا فالوو و 7 تا آنفالو می توانید انجام دهید. و اما تعداد فالو/آنفالوی مجاز به این شکل است که روزانه سقف مجاز 200 تا می باشد. اگر این تعداد را به ساعتی 10 تا فالو/ آنفالو تقسیم کنید به مراتب پیجی امن تر خواهید داشت. همچنین با این روش اینستاگرام را به خود حساس نمی کنید.

سعی کنید تاکم کم و هفته به هفته تعداد فالو/آنفالوهای خود را افزایش دهید. به طور مثال می توانید مراحل زیر را در پیش بگیرید:

محدودیت فالو/آنفالو در قوانین اینستاگرام

محدودیت لایک در اینستاگرام

سقف لایک کردن شما در روز نباید بیشتر از 1000 لایک باشد. اما باید این را هم در نظر گرفت که این آما برای همه ی کاربران یکی نیست. برای اینکه امنیت پیج خود را به خطر نندازید و از بلاک شدن آن جلوگیری نمایید، به کمتر از 700 تا لایک در روز رضایت دهید.

در صورتی که تعداد لایک های روزانه ی شما بیش از حد باشد، اینستاگرام حداقل تا 24 ساعت به شما اجازه نمی دهد که پستی را لایک کنید.

محدودیت کامنت در اینستاگرام طبق قوانین اینستاگرام

بین 180 تا 200 تا کامنت در روز برای هر پیج به نظر منطقی و بر طبق قوانین اینستاگرام می باشد.

نکته: توجه داشته باشید که گذاشتن کامنت تکراری و مشابه اصلا پیشنهاد نمی شود. به این دلیل که اینستاگرام کامنت تکراری را تشخیص می دهد و در نتیجه مجازات شامل حال شما می شود 🙁

همچنین سعی کنید از استفاده از ایموجی بدون متن بپرهیزید چون ممکن است که اسپَم شناخته شوید.

محدودیت دایرکت دادن در اینستاگرام

برای کاربران اینستاگرام، ارسال 50 تا 80 تا دایرکت مشکلی ایجاد نمی کند و دایره ی امن کماکان حفظ خواهد شد.

نکته برای تازه وارد ها:

روزانه سقف تعداد فعالیت های شما نمی تواند بیشتر از 500 تا باشد. این عدد شامل لایک، کامنت و فالو/آنفالو می باشد. به علاوه، بین 20 تا 50 تا ارسال دایرکت می توانید داشته باشید.

حالا که این محدودیت ها را شناختیم، بریم چند تا نکته را سریع باهم بررسی کنیم. نکاتی که بهترین روش ها را برای افزایش فالوور در اختیار شما می گذارد امااااا باید توجه کنیم که قوانین اینستاگرام را در رابطه با آنها رعایت کنیم:

محدودیت هشتگ در اینستاگرام

انتخاب هشتگ مناسب می تواند توجه مخاطب های مرتبط را به شما جلب کند. در نتیجه تعداد لایک ها و فالوور ها (جذب فالوور واقعی) بیشتر خواهد شد اما در استفاده از این هشتگ ها زیاده روی نکنید. سقف هشتگ ها در هر پست تا 30 تا می باشد.

برای توضیحات تکمیلی در رابطه با هشتگ حتما به مقاله ی هشتگ گذاری ما سر بزنید تا هم انواع آنها را یاد بگیرید و هم با ویژگی های آن آشنا شوید.

ویدئوهای IGTV در قوانین اینستاگرام

همانطور که میدانید مدتی ست که اینستاگرام این ویژگی را اضافه کرده است تا کاربران ویدئوهای خود را بتوانند بارگذاری کنند؛ مدت زمان این فیلم ها برای همه یکسان نیست. بعضی از کاربران قادر به آپلود کردن تا 10 دقیقه می باشند و بعضی ها تا یک ساعت هم می توانند بارگذاری را انجام دهند.

محدودیت های استوری در اینستاگرام

با توجه به قوانین اینستاگرام و تجربه، محدودیت استوری تنها برای کاربرانی می باشد که استوری زیاد می گذارند ولی در کل شما مجاز به بارگذاری تا 100 تا استوری در روز هستید.

نکته ی دیگر اینکه خوشبختانه هیچ گونه محدودیتی برای هایلایت کردن استوری وجود ندارد.

محدودیت تگ و منشن در اینستاگرام

اگر به تگ کردن افراد در پست و استوری های خود علاقه دارید، این نکته را مدنظر داشته باشید که تا 20 تگ مجاز می باشید.

و در رابطه با منشن هم در هر پست 10 تا می توانید داشته باشید. برای تولید محتواهای خودتون هم اموزش اینشات ما را از دست ندید.

محدودیت تعداد حرف در نام پیج و بیو در قوانین اینستاگرام

برای تعداد حرف های نوشته شده در نام کاربری و بیوگرافی پیج نیز محدودیتی وجود دارد. به این صورت که نام کاربری از 30 حرف و بیو از 150 حرف نمی توانند عبور کنند.

پس تا به اینجا تمام نکاتی را که باید دنبال کنید با شما به اشتراک گذاشتیم. دقت کنید که مبادا پیجتون چه موقت و چه دائمی بسته شود. به علاوه این مسائل شاید برای ورود به اکسپلورِ پست های آینده ی شما تأثیر بگذارد.

محدودیت های اینستاگرام در قوانین اینستاگرام

هیچ محدودیتی وجود ندارد و می توانید راحت پست بگذارید. اما دقت کنید که محتوای تکراری و کپی استفاده نکنید.

احتمال این وجود دارد که شما هشتگ مناسبی را انتخاب نکرده باشید. به هشتگ های رقبای خود رجوع کنید تا از آنها نیز استفاده کنید. تعداد مناسبی هم از هشتگ ها را بگذارید. به مقاله ی ما راجع به هشتگ گذاری سر بزنید.

5/5 - (1 امتیاز)

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
سلام!
لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد

تنها راهکار درآمد از اینترنت حتی در شرایط بحران !