قوانین اینستاگرام

خواندن این مطلب

14 دقیقه

زمان میبرد!

قوانین اینستاگرام

صفحه هایی که بر خلاف قوانین اینستاگرام رفتار کنند توسط اینستاگرام ممکن است که بسته شوند. به دنبال هیچ راهی هم برای دور زدن این الگوریتم ها نباشید! تمام نکات مشخص می باشد و در صورتی که یکبار اشتباه کنید، پیامی به شما ارسال می شود که در صورت مشاهده ی اشتباه دیگر امکان بسته شدن صفحه ی شما وجود خواهد داشت.

♦قدم به قدم بریم ببینیم که اینستاگرام از ما چی میخواد♦

اینستاگرام سعی دارد تا فضای این پلتفرم را برای کاربران خود امن تر و راحت تر کند. این قوانین جدید می تواند خیال پدر مادرها را تا حدودی راحت کند. زمانی که فعالیتی مخالف این شرایط انجام می دهید، اروری همانند پیام زیر را دریافت خواهید کرد:

“We limit how often you can do certain things on Instagram to protect the community”

ما برای محافظت از این اجماع در این شبکه، تعداد دفعاتی که می توانید فعالیت های خاصی داشته باشید را محدود می کنیم.

در ابتدا ممکن است از کامنت گذاشتن، لایک کردن و دایرکت زدن محروم شوید و چنانچه اوضاع خراب تر باشد کار به پست و استوری هم می رسد! هنگامی که این اتفاقات می افتد، شما مجبور هستید صبر کنید تا این محدودیت ها برداشته شود. برداشتن این ها شاید تا دو هفته هم به طول بینجامد.

اموزش اینستاگرام را در سایت ما مطالعه نمایید تا نکات بیشماری را با شما در آنجا به اشتراک بگذاریم.

مطالب ممنوعه در قوانین اینستاگرام

یک سری قوانین سخت گیرانه ای در رابطه با محتوا ها وجود دارند که همه ی کاربران می بایست پیروی کنند. بریم این مطالب ممنوعه را کنار هم ببینیم:

امروزه که افراد در حال زدن واکسن نیز هستند به خاطر داشته باشید که مبادا عموم را به نزدن واکسن تشویق کنید.

بلاگر ها نیز این موارد را در نظر میگیرند که مبادا پیجشان به مشکلی بر بخورد. اینستاگرام بر روی موارد 3 و 7 به مراتب بیشتر از بقیه اهمیت می دهد و سخت گیر است. به همین دلیل در جا پست و یا استوری را پاک می کند و اخطار می دهد که در صورت ادامه دادن به همین مطالب، اکانت شما حذف خواهد شد.  حالا بیشتر با این محدودیت ها آشنا میشیم.

 

 

محدودیت های اینستاگرام

حالا وقتشه که موضوعات تعداد لایک ها، کامنت ها، فالو/آنفالو های مجاز و غیره را بررسی کنیم. به یاد داشته باشید که هیچگونه بیانیه ی رسمی وجود ندارد که این مسائل را عنوان کند اما بر اساس تجربه ها می شود این محدودیت ها را تعیین کرد. شبکه ی اجتماعی اینستاگرام فعالیت های فعلی و قبلی شما را زیر نظر دارد و این مسائل را بر روی شما پیاده می کند. این مواردی که پایین می بینید موضوعاتی هستند که بسیار مهم می باشند:

⇐ مدت زمانی که پیج افتتاح شده

⇐ تعداد  فالوورهای پیج

⇐ تعامل های پیج

⇐ فعالیت های پیج

مشخص است که پیج هایی با نرخ تعامل بالا می توانند فعالیت های بیشتری را نسبت به سایر پیج ها داشته باشند. فقط این را در نظر بگیرید که اینستاگرام را نمی شود پیچوند.

محدودیت فالو در اینستاگرام

در قوانین اینستاگرام، فالو و آنفالو کردن به عنوان یک فعالیت شمرده می شود – به عنوان مثال اگر محدودیت 10 باشد،  3 تا فالوو و 7 تا آنفالو می توانید انجام دهید. و اما تعداد فالو/آنفالوی مجاز به این شکل است که روزانه سقف مجاز 200 تا می باشد. اگر این تعداد را به ساعتی 10 تا فالو/ آنفالو تقسیم کنید به مراتب پیجی امن تر خواهید داشت. همچنین با این روش اینستاگرام را به خود حساس نمی کنید.

سعی کنید تاکم کم و هفته به هفته تعداد فالو/آنفالوهای خود را افزایش دهید. به طور مثال می توانید مراحل زیر را در پیش بگیرید:

محدودیت فالو/آنفالو در قوانین اینستاگرام

محدودیت لایک در اینستاگرام

سقف لایک کردن شما در روز نباید بیشتر از 1000 لایک باشد. اما باید این را هم در نظر گرفت که این آما برای همه ی کاربران یکی نیست. برای اینکه امنیت پیج خود را به خطر نندازید و از بلاک شدن آن جلوگیری نمایید، به کمتر از 700 تا لایک در روز رضایت دهید.

در صورتی که تعداد لایک های روزانه ی شما بیش از حد باشد، اینستاگرام حداقل تا 24 ساعت به شما اجازه نمی دهد که پستی را لایک کنید.

محدودیت کامنت در اینستاگرام طبق قوانین اینستاگرام

بین 180 تا 200 تا کامنت در روز برای هر پیج به نظر منطقی و بر طبق قوانین اینستاگرام می باشد.

نکته: توجه داشته باشید که گذاشتن کامنت تکراری و مشابه اصلا پیشنهاد نمی شود. به این دلیل که اینستاگرام کامنت تکراری را تشخیص می دهد و در نتیجه مجازات شامل حال شما می شود 🙁

همچنین سعی کنید از استفاده از ایموجی بدون متن بپرهیزید چون ممکن است که اسپَم شناخته شوید.

محدودیت دایرکت دادن در اینستاگرام

برای کاربران اینستاگرام، ارسال 50 تا 80 تا دایرکت مشکلی ایجاد نمی کند و دایره ی امن کماکان حفظ خواهد شد.

نکته برای تازه وارد ها:

روزانه سقف تعداد فعالیت های شما نمی تواند بیشتر از 500 تا باشد. این عدد شامل لایک، کامنت و فالو/آنفالو می باشد. به علاوه، بین 20 تا 50 تا ارسال دایرکت می توانید داشته باشید.

حالا که این محدودیت ها را شناختیم، بریم چند تا نکته را سریع باهم بررسی کنیم. نکاتی که بهترین روش ها را برای افزایش فالوور در اختیار شما می گذارد امااااا باید توجه کنیم که قوانین اینستاگرام را در رابطه با آنها رعایت کنیم:

محدودیت هشتگ در اینستاگرام

انتخاب هشتگ مناسب می تواند توجه مخاطب های مرتبط را به شما جلب کند. در نتیجه تعداد لایک ها و فالوور ها (جذب فالوور واقعی) بیشتر خواهد شد اما در استفاده از این هشتگ ها زیاده روی نکنید. سقف هشتگ ها در هر پست تا 30 تا می باشد.

برای توضیحات تکمیلی در رابطه با هشتگ حتما به مقاله ی هشتگ گذاری ما سر بزنید تا هم انواع آنها را یاد بگیرید و هم با ویژگی های آن آشنا شوید.

ویدئوهای IGTV در قوانین اینستاگرام

همانطور که میدانید مدتی ست که اینستاگرام این ویژگی را اضافه کرده است تا کاربران ویدئوهای خود را بتوانند بارگذاری کنند؛ مدت زمان این فیلم ها برای همه یکسان نیست. بعضی از کاربران قادر به آپلود کردن تا 10 دقیقه می باشند و بعضی ها تا یک ساعت هم می توانند بارگذاری را انجام دهند.


اموزش کاین مستر
کلیک کنید

محدودیت های استوری در اینستاگرام

با توجه به قوانین اینستاگرام و تجربه، محدودیت استوری تنها برای کاربرانی می باشد که استوری زیاد می گذارند ولی در کل شما مجاز به بارگذاری تا 100 تا استوری در روز هستید.

نکته ی دیگر اینکه خوشبختانه هیچ گونه محدودیتی برای هایلایت کردن استوری وجود ندارد.

محدودیت تگ و منشن در اینستاگرام

اگر به تگ کردن افراد در پست و استوری های خود علاقه دارید، این نکته را مدنظر داشته باشید که تا 20 تگ مجاز می باشید.

و در رابطه با منشن هم در هر پست 10 تا می توانید داشته باشید. برای تولید محتواهای خودتون هم اموزش اینشات ما را از دست ندید.

محدودیت تعداد حرف در نام پیج و بیو در قوانین اینستاگرام

برای تعداد حرف های نوشته شده در نام کاربری و بیوگرافی پیج نیز محدودیتی وجود دارد. به این صورت که نام کاربری از 30 حرف و بیو از 150 حرف نمی توانند عبور کنند.

پس تا به اینجا تمام نکاتی را که باید دنبال کنید با شما به اشتراک گذاشتیم. دقت کنید که مبادا پیجتون چه موقت و چه دائمی بسته شود. به علاوه این مسائل شاید برای ورود به اکسپلورِ پست های آینده ی شما تأثیر بگذارد.

محدودیت های اینستاگرام در قوانین اینستاگرام
در روز چند تا عکس و فیلم می توانیم پست کنیم؟

هیچ محدودیتی وجود ندارد و می توانید راحت پست بگذارید. اما دقت کنید که محتوای تکراری و کپی استفاده نکنید.

چرا گذاشتن هشتگ کمکی به افزایش فالوور ما نمی کند؟

احتمال این وجود دارد که شما هشتگ مناسبی را انتخاب نکرده باشید. به هشتگ های رقبای خود رجوع کنید تا از آنها نیز استفاده کنید. تعداد مناسبی هم از هشتگ ها را بگذارید. به مقاله ی ما راجع به هشتگ گذاری سر بزنید.

 

الگوریتم در سال 2023

درک الگوریتم اینستاگرام 2023 و آنچه که آن را ارزشمند یا مهم می‌داند برای یک استراتژی بازاریابی موفق رسانه‌های اجتماعی بسیار مهم است. در این راهنما، نکات مهم سیگنال‌های رتبه‌بندی الگوریتم، تغییرات مهم اخیر در الگوریتم اینستاگرام و هر چیز دیگری را که برای افزایش ویو محتوای خود در پلتفرم باید بدانید، پوشش می‌دهیم.

الگوریتم اینستاگرام چیست؟

الگوریتم اینستاگرام مجموعه ای از قوانین است که محتوا را در پلتفرم رتبه بندی می کند. این تصمیم می‌گیرد که چه محتوایی و به چه ترتیبی در فیدهای همه کاربران اینستاگرام، صفحه کاوش، فید Reels، صفحات هشتگ و غیره نمایش داده شود.

الگوریتم اینستاگرام هر محتوای ارسال شده در پلتفرم را تجزیه و تحلیل می کند. فراداده ها (از جمله زیرنویس ها و متن جایگزین اعمال شده روی تصاویر)، هشتگ ها و معیارهای تعامل را در نظر می گیرد. بر اساس این اطلاعات، محتوا را به گونه ای توزیع می کند که اطمینان حاصل شود که کاربران به آنچه بیشتر علاقه مند به دیدن هستند دسترسی آسان دارند.

به زبان ساده، الگوریتم اینستاگرام اطلاعات مربوط به محتوا (پست ها، استوری ها، حلقه ها) را با اطلاعات مربوط به کاربران (علائق و رفتار در پلت فرم) ارجاع می دهد تا محتوای مناسب را به افراد مناسب ارائه دهد.

هدف اصلی الگوریتم اینستاگرام این است که تجربه هر کاربر با پلتفرم را تا حد امکان دلپذیر کند. آدام موسری، مدیر عامل اینستاگرام در سال 2021 در یک پست وبلاگی با عنوان Shedding More Light نوشت: “ما می خواهیم از زمان شما بهترین استفاده را ببریم و معتقدیم که استفاده از فناوری [الگوریتم اینستاگرام] برای شخصی سازی تجربه شما بهترین راه برای انجام این کار است.”

چرا این موضوع برای بازاریابان اهمیت دارد؟ دانستن نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام و بهینه سازی محتوای شما بر این اساس می تواند منجر به نمایش پست های اینستاگرام شما برای کاربران بیشتر شود.

الگوریتم اینستاگرام چگونه کار می کند؟

هر بار که کاربر برنامه را باز می کند، الگوریتم های اینستاگرام فوراً تمام محتوای موجود را بررسی می کند و تصمیم می گیرد که چه محتوایی را به آنها ارائه دهد (و به چه ترتیبی).

3 فاکتور مهم رتبه بندی الگوریتم اینستاگرام عبارتند از:

رابطه نویسنده محتوا و بیننده. آیا شما همدیگر را دنبال می کنید؟ آیا به یکدیگر پیام می دهید یا نظر می گذارید؟ اگر در گذشته بارها و بارها با یک کاربر خاص تعامل داشته اید، به احتمال زیاد محتوای جدیدی را که آنها پست می کنند مشاهده خواهید کرد. (این برای کسب و کارها بسیار مهم است: مدیریت فعال جامعه (از جمله پاسخ دادن به پیامک و نظرات) می تواند دید برند را در اینستاگرام بهبود بخشد.)

علاقه. آیا کاربر معمولاً با این نوع محتوا تعامل دارد؟ زمانی که الگوریتم اینستاگرام تشخیص دهد که کاربر از نوع یا قالب خاصی لذت می‌برد، بیشتر به آن‌ها سرویس می‌دهد.

ارتباط. اینستاگرام تصمیم می‌گیرد که هر قسمت از محتوا چقدر «مرتبط» باشد. این شامل تجزیه و تحلیل جایی است که با موضوعات پرطرفدار مطابقت دارد و همچنین عامل به موقع بودن (پست های اخیر مرتبط تر از پست های قدیمی تلقی می شوند).

الگوریتم اینستاگرام  برای فید و استوری

برای فید و استوری‌های شما، الگوریتم اینستاگرام محتوای حساب‌هایی را که دنبال می‌کنید مرتب می‌کند و میزان احتمال تعامل شما با یک پست را بر اساس معیارهای زیر پیش‌بینی می‌کند:

اطلاعات در مورد پست و این که آن چند تا لایک گرفت؟ کی پست شد؟ آیا با مکان تگ شده است؟ اگر ویدیو است، مدت آن چقدر است؟ این سیگنال ها به الگوریتم اینستاگرام کمک می کند تا ارتباط و محبوبیت یک پست را تعیین کند.

اطلاعاتی درباره شخصی که پست کرده است و سابقه تعامل شما با او. اینستاگرام چند بار شما را بررسی می کند.

با هر فرد معینی (با نظرات، لایک ها، بازدیدهای نمایه و غیره) تعامل داشته باشید تا بفهمید که یک شخص چقدر ممکن است برای شما جالب باشد.

فعالیت شما در سراسر پلتفرم کمیت و محتوای پست‌هایی که با آن‌ها تعامل داشته‌اید، به اینستاگرام سرنخی می‌دهد که  به چه نوع پست‌های دیگری ممکن است به دیدن آن علاقه داشته باشید.

 

الگوریتم اینستاگرام برای سرچ

برای برگه کاوش، الگوریتم به پست‌های قبلی که دوست داشته‌اید یا با آن‌ها تعامل داشته‌اید نگاه می‌کند و مجموعه‌ای از عکس‌ها و ویدیوها را از حساب‌های مرتبط که (هنوز!) دنبال نمی‌کنید، می‌آورد.

سپس این عکس‌ها و ویدیوها بر اساس آنچه که الگوریتم فکر می‌کند بیشتر به آن علاقه دارید، رتبه‌بندی می‌شوند، بر اساس اینکه چقدر احتمال دارد پستی را دوست داشته باشید، ذخیره کنید یا به اشتراک بگذارید.

اطلاعات در مورد پست هنگام تنظیم محتوا برای اشتراک‌گذاری از طریق تب کاوش، اینستاگرام به محبوبیت کلی یک پست نگاه می‌کند و از سیگنال‌هایی مانند تعداد افرادی که لایک می‌کنند، نظر می‌دهند، به اشتراک می‌گذارند و ذخیره می‌کنند و سرعت انجام این فعالیت‌ها استفاده می‌کند.

سابقه تعامل شما با شخصی که پست کرده است. بیشتر محتوای کاوش از حساب‌های تازه وارد است، اما حساب‌هایی که با آن‌ها تعامل داشته‌اید در اینجا کمی تقویت می‌شوند.

 

الگوریتم اینستاگرام برای Reels

با Reels، الگوریتم هم از حساب‌هایی که دنبال می‌کنید و هم از حساب‌هایی که دنبال نمی‌کنید استخراج می‌شود.

این امر را با مشاهده موارد زیر ارزیابی می کند:

فعالیت شما را برای نمایش ریلز در نظر می گیرد. به طور مثال مواردی که دوست داشته‌اید، روی آن‌ها نظر داده‌اید و با آن‌ها درگیر شده‌اید، همگی به اینستاگرام کمک می‌کنند تا بفهمد چه نوع محتوایی می‌تواند مرتبط‌تر با علایق شما باشد.

سابقه تعامل شما با شخصی که پست کرده است. احتمالاً ویدیوهایی از سازندگانی که نامشان را نشنیده‌اید دریافت خواهید کرد. اما اگر قبلاً به نحوی با آنها تعامل داشته‌اید، اینستاگرام نیز این موضوع را در نظر می‌گیرد.

 

تولید محتوای متناسب با الگوریتم اینستاگرام در سال 2023

صرف نظر از اینکه می‌خواهید در Explore، Reels یا Feed رتبه‌بندی کنید، تعداد تعاملاتی که دریافت می‌کنید نقش مهمی در دیده شدن محتوای شما دارد. بنابراین اگر می‌خواهید الگوریتم اینستاگرام برای شما کار کند، مهم است که محتوایی ایجاد کنید که تعداد زیادی لایک، اشتراک‌گذاری، کامنت و حتی ذخیره را به همراه داشته باشد.

در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند رتبه خود را با الگوریتم اینستاگرام بهبود بخشید و حساب خود را رشد دهید:

  1. ریلزهای سرگرم کننده و به اندازه تولید کنید

با توجه به اینکه اینستاگرام Reels را به شدت تبلیغ می کند، می توانید از آن برای به دست آوردن دید بیشتر در پلتفرم استفاده کنید. در تقویم محتوای خود فضایی ایجاد کنید تا ریلزهای زیادی ایجاد کنید و دنبال کنندگان خود را درگیر نگه دارید و در نهایت افراد بیشتری را جذب کنید.

این الگوریتم ریلزها را از نظر ارزش سرگرمی رتبه بندی می کند، بنابراین مطمئن شوید که موضوعات شما را سرگرم کننده و جذاب هستند  و از آنجایی که این موضوع همچنین در نظر می‌گیرد که آیا مردم یک Reel را تا آخر تماشا می‌کنند یا خیر، باید سعی کنید ویدیوهای خود را کوتاه نگه دارید تا احتمال بیشتری وجود داشته باشد که مردم کل آن را تماشا کنند.

 

Ulta Beauty به طور منظم ریلزهایی ایجاد می کند که نکات مراقبت از پوست و زیبایی و بررسی محصول را به نمایش می گذارد. ویدئوها کوتاه، سریع و دقیق هستند و در عین حال مخاطب را آگاه و سرگرم می کنند. در نتیجه، اکثر ریلزهای آنها بیش از 100000 بازدید دارند.

  1. زمان بندی خود را درست انجام دهید

از آنجایی که تعاملات یک فاکتور رتبه بندی قوی در الگوریتم اینستاگرام هستند، شما باید در چند ثانیه اول ارسال محتوای خود تا حد امکان لایک و کامنت دریافت کنید. به همین دلیل مهم است که دنبال کنندگان خود را در زمانی که فعال ترین هستند جذب کنید. در غیر این صورت، محتوای شما می‌تواند در دریایی از پست‌ها و داستان‌های حساب‌های دیگر که در حال حاضر تعداد زیادی تعامل را دریافت می‌کنند، دفن شود.

بر اساس داده های مطالعات مختلف، پنجشنبه ها بهترین روز برای ارسال پست به طور کلی است. و بهترین زمان برای ارسال پست بین 14 تا 3 بعد از ظهر است. علاوه بر این، 11 صبح چهارشنبه ها و 10 صبح جمعه ها نیز زمان خوبی برای ارسال پست هستند.

اما از آنجایی که در این مطالعات تفاوت‌هایی وجود دارد، بهتر است به داده‌های تحلیلی خود نگاهی بیندازید تا ببینید چه زمانی فالوورهای شما به احتمال زیاد با محتوای اینستاگرام شما درگیر هستند. سپس می‌توانید از ابزارهایی مانند ContentCal، Loomly یا سایر ابزارهای زمان‌بندی برای ارسال خودکار پست‌های خود در زمان بهینه استفاده کنید. حتی می‌توانید استوری‌های خود را با استفاده از ابزارهای مناسب برنامه‌ریزی کنید و گزینه‌های Later و Buffer محبوب هستند.

  1. دعوت از تعاملات داستان

هنگام رتبه‌بندی استوری‌ها، اینستاگرام از محبوبیت به‌عنوان سیگنال رتبه‌بندی استفاده می‌کند، به این معنی که محتوایی را که دارای تعاملات زیادی است، در اولویت قرار می‌دهد. بنابراین اگر می‌خواهید استوری‌های شما برای افراد بیشتری قابل مشاهده باشد، مطمئن شوید که کسانی که آن را مشاهده می‌کنند وسوسه می‌شوند تا با آن تعامل کنند. می‌توانید از نظرسنجی‌ها، برچسب‌های سؤال و اسلایدرهای شکلک برای دعوت از مردم برای تعامل با استوری‌های شما استفاده کنید.

ببینید که چگونه Omsom، برند غذای آسیایی، مردم را وادار می‌کند تا با استوری‌هایشان با آنها رای دهند تا بین دو گزینه غذایی مختلف رای دهند. این باعث ایجاد تعامل و در نهایت افزایش دید محتوای آنها در الگوریتم اینستاگرام می شود.

  1. مردم را وادار به اظهار نظر کنید

در پست ها و ریلزها، تعامل یک سیگنال مهم رتبه بندی است. بنابراین اگر می‌خواهید محتوای شما در کاوش، فید و ریلزها رتبه بالاتری داشته باشد، باید تعامل اینستاگرام خود را افزایش دهید. لایک ها عالی هستند، اما کامنت ها حتی برای تقویت قابل توجه تعامل و افزایش شانس شما برای قرار گرفتن در صفحه کاوش بهتر است.

می‌توانید از فضای کشپپشن خود نهایت استفاده را ببرید تا افراد را تشویق کنید تا روی پست‌های شما نظر دهند. زیرنویس هایی بنویسید که با دادن زمینه یا داستان به محتوا ارزش می بخشد. (یکی دیگر از مزایای بزرگ این کار این است که زمانی را که افراد در هنگام خواندن کپشن شما صرف تعامل با پست های شما می کنند، افزایش می دهد.)

مهمتر از آن، آن را با یک فراخوان برای اقدام به پایان برسانید. در مورد آنچه می خواهید آنها انجام دهند صریح صحبت کنید، یعنی نظر بگذارید. می‌توانید از آنها سؤالی بپرسید یا به آنها پیامی بدهید و آنها را تشویق کنید که به اشتراک بگذارند

  1. از هشتگ های مرتبط استفاده کنید

هشتگ ها یک سیگنال رتبه بندی مهم هستند زیرا به الگوریتم کمک می کنند تا بفهمد محتوا در مورد چیست. بنابراین بهینه‌سازی پست‌های خود با هشتگ‌های بسیار مرتبط و محبوب، راهی عالی برای بهبود رتبه و دیده شدن شما در پلتفرم است.

 

درباره نویسندهنویسنده
maryam

نظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبط