chat gpt

خواندن این مطلب

9 دقیقه

زمان میبرد!

معجزه ای به نام چت جی پی تی + AI Chat GPT

چت جی پی تی چیست و چه کاربردهایی دارد؟ این روزها که بازار هوش مصنوعی داغ شده و هر روز خبری جدید از کاربرد آن در حوزه های مختلف می رسد، تصمیم گرفتیم یکی از مواردی را که سر و صدای بسیاری به پا کرده است، بررسی کنیم. این هوش مصنوعی چت gpt نام دارد و بنابر خبرها، می تواند هر سوالی که از او بپرسید پاسخ دهد. برای استفاده از این هوش مصوعی کافی است به وبسایتی که در ادامه معرفی می کنیم، مراجعه کنید و با وارد کردن نام خود پس از ثبت نام شروع به پرسیدن سوال نمایید. در ادامه با هم این هوش مصنوعی جذاب و تاثیراتی که می تواند روی زندگی ما و حتی گوگل داشته باشد، بیشتر بررسی خواهیم کرد.

Chat gpt چیست؟

از زمانی که OpenAI ربات پرفروش  Chat gpt خود را در ماه نوامبر منتشر کرد، کاربران بسیاری به آن مراجعه کرده و سعی کردند رمز و رازهای این هوش مصنوعی را کشف کنند. افرادی که از این ربات استفاده کرده اند، معتقد هستند هنوز راه زیادی در پیش است تا واقعاً مانند یک انسان پاسخگوی سوال های شما باشد، اما تا حدودی می تواند برای هر سوالی که به ذهن تان برسد، یک پاسخ ارائه دهد.

این بدان معناست که اگرچه  چت جی پی تی می تواند فیزیک کوانتومی را توضیح دهد یا شعری را به دستور بنویسد، به گفته کارشناسان، تسخیر کامل هوش مصنوعی قریب الوقوع نیست.

متیو ساگ، استاد حقوق در دانشگاه اموری که مفاهیم حق چاپ را برای آموزش و استفاده از مدل‌های زبانی بزرگ مانند  Chat gpt مطالعه می‌کند، می‌گوید:

 اما تفاوت بسیاری بین روشی که انسان ها صحبت می کنند و روشی که مدل های زبان بزرگ آن را انجام می دهند وجود دارد.”

ربات‌های چت مانند GPT با حجم زیادی از داده‌ها و تکنیک‌های محاسباتی قدرت می‌گیرند تا پیش‌بینی‌هایی را انجام دهند و کلمات را به شیوه‌ای معنادار به هم متصل کنند. آنها نه تنها به حجم وسیعی از واژگان و اطلاعات نیاز دارند، بلکه کلمات را در متن درک می کنند. این به آنها کمک می کند تا الگوهای گفتار را در حین ارسال دانش دایره المعارفی تقلید کنند.

 

chat gpt

 

Chat gpt برای چه مواردی استفاده می شود؟

اما چت GPT چه کاربردهایی دارد؟ برخی از برنامه‌هایی که می‌توانید برای آن‌ها از Chat GPT استفاده کنید در ادامه آورده ایم:

برای خلاصه کردن اخبار  و داستان می توان از آن استفاده کرد.

برای تحلیل مسائل و مشکلات کاربرد دارد.

برای پاسخ دادن به سوالات روتین می تواند استفاده شود.

می توان از آن برای ایجاد پست جهت انتشار در شبکه های اجتماعی استفاده کرد.

با GPT می توانید گزارش ها، ایمیل ها و سایر محتواها را تولید نمایید.

برای تحلیل داده های حجیم می توان از آن استفاده کرد.

 

Chat gpt چگونه کار می کند؟

همانطور که مخفف آن نشان می دهد، Generative Pre-Training Transformer، Chat GPT یک مدل زبان مولد بر اساس معماری «ترانسفورماتور» است. این مدل ها قادر به پردازش حجم زیادی از متن و یادگیری است. مدل GPT-3، صد و هفتاد و پنج میلیارد پارامتر اندازه دارد و آن را به بزرگترین مدل زبانی تبدیل می کند که تا کنون آموزش دیده است. برای کار کردن، GPT باید روی مقدار زیادی متن “آموزش” داده شود.

 

چت جی پی تی چیست

 

معرفی سایر پیشرفت های زبان OpenAI

به لطف OpenAI، برخی از پیشرفته‌ترین و با عملکردترین مدل‌های زبان در جهان توسعه یافته‌اند. برخی از برجسته ترین مدل های زبان OpenAI عبارتند از:

این یک مدل زبان مولد است که بر روی تعداد زیادی متون آموزش داده شده است و می تواند محتوای با کیفیت بالا را در طیف گسترده ای از وظایف تولید کند.

این یک مدل زبان مولد حتی پیشرفته‌تر از GPT است، با قدرت پردازشی و عملکرد بسیار بیشتر.

این یک مدل پردازش زبان طبیعی است که روش برخورد با بسیاری از وظایف NLP را متحول کرده است و استانداردهای جدیدی را در عملکرد، در طیف وسیعی از وظایف تعیین کرده است.

این یک مدل تولید تصویر مبتنی بر متن است که می تواند تصاویر واقعی را از توضیحات زبان طبیعی تولید کند.

این بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین مدل زبانی است که تا به امروز توسط OpenAI توسعه داده شده است، حتی با قدرت پردازش و عملکرد بالاتری نسبت به نسخه‌های قبلی خود.

اینها تنها چند نمونه از مدل های زبانی است که توسط OpenAI توسعه یافته است. این شرکت بسیاری از مدل‌های دیگر را توسعه داده است و از طریق تحقیقات و انتشارات خود به پیشرفت حوزه هوش مصنوعی کمک قابل توجهی کرده است.

 

معایب چت جی پی تی

 Chat gpt محدودیت هایی دارد. پاسخ‌های ربات چت می‌تواند حاوی نادرستی واقعی باشد. به عنوان مثال، می‌تواند نام‌ها و کتاب‌های تاریخی ساختگی را اختراع کند که وجود ندارند، یا نتواند مسائل ریاضی خاصی را حل کند.

ویل ویلیامز، معاون یادگیری ماشین در استارت‌آپ انگلیسی Speechmatics، به CNBC گفت: جنبه‌های باز این مدل‌ها یک شمشیر دو لبه است.

از یک طرف، سطح بالایی از انعطاف پذیری و سیالیت در تعاملات وجود دارد و یک مکالمه جذاب تقریباً در مورد هر موضوعی امکان پذیر است. از طرف دیگر، شما هرگز کاملاً نمی دانید که چه زمانی مدل با واقعیت ارتباط برقرار می کند و با اعتماد به نفس بیش از حد توهم ندارد.

دانش  چت چی پی تی هنوز به داده های سال 2021 محدود است، اما ممکن است با گذشت زمان بهبود یابد. در آینده، انتظار می رود که  Chat gpt پیشروی سیستم های هوش مصنوعی بسیار پیشرفته تر باشد.

در حال حاضر، کارشناسان می گویند هوش مصنوعی مولد هنوز قادر به دستیابی به هوش «عمومی» شبیه انسان نیست.

 

چت جی پی تی

 

مزایای استفاده از هوش مصنوعی جی پی تی برای تولید محتوا چیست؟

1. کارایی
محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی می تواند با خودکار کردن فرآیند تولید محتوا به صرفه جویی در زمان و افزایش بهره وری کمک کند. این می تواند به ویژه برای مشاغلی که نیاز به تولید حجم بالایی از محتوا به طور منظم دارند مفید باشد.
2. سازگاری
هوش مصنوعی می تواند اطمینان حاصل کند که محتوای تولید شده از نظر لحن، سبک و قالب بندی سازگار است. این می تواند برای مشاغلی که نیاز به حفظ صدای برند خاص دارند مفید باشد.
3. مقیاس پذیری
هوش مصنوعی می‌تواند به کسب‌وکارها کمک کند تا تولید محتوای خود را برای برآورده کردن خواسته‌های مخاطبان خود افزایش دهند. از آنجایی که مدل هوش مصنوعی را می توان با داده های جدید بازآموزی کرد، مدل می تواند خروجی دقیق تری تولید کند.
4. شخصی سازی
محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را می توان برای یک مخاطب هدف خاص، با تغذیه مدل با انواع مختلف مجموعه داده، شخصی سازی کرد که منجر به پیام رسانی موثرتر و مرتبط تر می شود.
5. مقرون به صرفه
در مقایسه با استخدام نویسندگان انسانی، استفاده از هوش مصنوعی برای تولید محتوا می تواند در درازمدت مقرون به صرفه تر باشد، زیرا این مدل می تواند بارها و بارها بدون متحمل شدن هزینه نیروی کار اضافی مورد استفاده قرار گیرد.
6. ایده ها و دیدگاه های جدید ایجاد می کند
مدل‌های هوش مصنوعی، مانند GPT، می‌توانند ایده‌ها و دیدگاه‌های جدیدی ایجاد کنند، که می‌تواند به الهام بخشیدن به نویسندگان انسانی کمک کند و دیدگاه‌های جدیدی را به روی میز بیاورد.
شایان ذکر است که اگرچه محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی می تواند مفید باشد، اما قرار نیست به طور کامل جایگزین خلاقیت و تحقیق انسان شود.

 

نحوه استفاده از Chat GPT

در یک ویدیوی دقیق YouTube توسط Website So Simple کانال YouTube، ما می‌توانیم نحوه استفاده از چت GPT را به عنوان مبتدی یاد بگیریم. پس بیایید شیرجه بزنیم

برای استفاده از چت جی پی تی باید:

✅در این وب سایت https://chat.openai.com ثبت نام کنید.

✅سپس باید شماره تماس و ایمیل تان را وارد نمایید.

✅پس از ثبت نام می توانید تا جایی که دوست دارید با ربات چت کنید.

✅پس از ثبت نام خود در وب سایت. بدون ورود به سیستم، می توانید به Chat GPT دسترسی پیدا کنید.

 

chat gpt چیست

 

چگونه با  Chat gpt درآمد کسب کنیم؟

Chat GPT را می توان به روش های مختلفی برای کسب درآمد استفاده کرد. به عنوان مثال، شرکت ها می توانند از آن برای ایجاد چت بات برای مشاغل استفاده کنند. اکنون بسیاری از شرکت ها به دنبال راه حل های چت هستند و چت GPT به کمک آمده است.

1. تولید محتوا برای وب سایت ها

با استفاده از Chat GPT برای تولید مقالات، پست های وبلاگ یا توضیحات محصول، می توانید محتوای با کیفیت بالا برای وب سایت خود یا برای مشتریان ایجاد کنید. این می تواند به افزایش ترافیک سایت کمک کند، که می تواند منجر به درآمد بیشتر تبلیغات یا درآمد وابسته شود. Chat GPT مخصوصاً برای نوشتن نکات یک مقاله مفید است که ممکن است برای شما خسته کننده باشد مانند مقدمه و نتیجه گیری.

 

2. پست های رسانه های اجتماعی 

Chat GPT را می توان برای ایجاد پست های رسانه های اجتماعی جذاب و با نام تجاری استفاده کرد. این می تواند به افزایش دسترسی و تعامل حساب های رسانه های اجتماعی شما کمک کند، که به نوبه خود می تواند به افزایش درآمد وابسته یا  مشارکت پولی با برندها شود.

 

3. مکالمات چت بات 

Chat GPT را می توان برای ایجاد مکالمات برای چت بات ها استفاده کرد، که می تواند برای تعامل با مشتریان و ارائه خدمات به مشتریان استفاده شود. این می تواند منجر به افزایش رضایت مشتری و در نتیجه افزایش درآمد شود.

 

4. کمپین های ایمیل 

از GPT می توان برای نوشتن کمپین های ایمیل متقاعدکننده و حتی ایجاد ایمیل ها از ابتدا، از جمله خط موضوع، خط پایان و خوش آمد گویی و غیره استفاده کرد. همچنین می توان از آن برای تولید محتوای ایمیل شخصی سازی شده برای مخاطبان هدف استفاده کرد و ممکن است منجر به باز شدن بهتر شود. نرخ ها و نرخ تبدیل.

 

5. لیست محصولات تجارت الکترونیک

از Chat GPT می توان برای نوشتن توضیحات محصول قانع کننده و دقیق برای وب سایت های تجارت الکترونیک استفاده کرد. این می تواند با ارائه اطلاعات دقیق در مورد یک محصول به مشتریان بالقوه به افزایش فروش کمک کند. همچنین می توانید از آن برای بهبود لیست های فعلی خود استفاده کنید. به سادگی متن را در Chat GPT قرار دهید و از آن بخواهید 10 توصیه برای بهبود آن ارائه دهد.

 

6. تولید محتوا برای دوره ها و آموزش های آنلاین

Chat GPT می تواند برای تولید محتوای آموزشی با کیفیت بالا برای دوره ها و آموزش های آنلاین استفاده شود. این می تواند به افزایش ارزش دوره شما کمک کند و منجر به فروش بیشتر شود. همچنین می تواند برای شخصی سازی محتوای دوره آنلاین شما و پاسخگویی به سبک های مختلف یادگیری دانش آموزان استفاده شود.

 

7. تولید اسکریپت برای ویدیوها و محتوای صوتی

Chat GPT می تواند برای تولید اسکریپت برای ویدیوها و محتوای صوتی مانند قسمت های پادکست استفاده شود. این می تواند به افزایش تعامل کمک کند و منجر به درآمد بیشتر تبلیغات یا حمایت مالی شود. هنگام درخواست گفتگو، اطمینان حاصل کنید که تا آنجا که ممکن است جزئیات بیشتری را به Chat GPT ارائه دهید. با خیال راحت از Chat GPT برای بازبینی یا تغییرات بخواهید. مردم ساعت‌ها صرف تنظیم دقیق پیام‌های خود می‌کنند تا پاسخ کامل را دریافت کنند.

 

8. تولید محتوا برای کتاب و کتاب الکترونیکی

چت جی پی تی را می توان برای تولید محتوای نوشتاری برای کتاب ها و کتاب های الکترونیکی استفاده کرد و به نویسندگان کمک می کند در زمان صرفه جویی و افزایش بهره وری کمک کنند. می توانید از آن برای داستان های غیرداستانی یا حتی برای نوشتن یک رمان استفاده کنید. Chat GPT در نوشتن توضیحات، تولید کاراکترها، تنظیمات و ایده‌های طرح بسیار عالی است. حتی می تواند به شما کمک کند که از بلاک نویسنده عبور کنید.

 

آشنایی با چت gpt

 

9. محتوای خبرنامه ها و خلاصه اخبار

چت جی پی تی می تواند نقش مهمی در ایجاد خبرنامه ها یا خلاصه اخبار پویا و آموزنده برای مخاطبان شما داشته باشد. توانایی این فناوری برای تولید محتوای باکیفیت می‌تواند به مشترکین شما کمک کند تا درگیر و علاقه‌مند به به‌روزرسانی‌های شما باشند. این می تواند منجر به افزایش تعامل خواننده و همچنین فرصت های بیشتر برای کسب درآمد از طریق اشتراک های پولی شود.

 

10. ترجمه

از GPT می توان برای ایجاد نسخه های ترجمه شده از محتوای موجود استفاده کرد، که می تواند به مشاغل یا افرادی فروخته شود که به دنبال گسترش دسترسی خود به مخاطبان چند زبانه هستند.

 

برای دانلود pdf مطلب کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

ما سعی کردیم در این مطلب به بررسی ویژگی های چت جی چی تی بپردازیم و به شما کمک کنیم تا بتوانید این ربات هوش مصنوعی را از تمامی زوایا درک نمایید. در صورتی که سوالات بیشتری از این چت هوشمند دارید و یا فکر می کنید نکته تازه ای را می توانید با دیگران اشتراک بگذارید، در نظرات بنویسید.

درباره نویسندهنویسنده
efhami

نظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبط