درآمد برنامه نویسی اندروید 2023 {ایران و سایر کشورها}

انتخاب شغل یک تصمیم مهم است و می تواند دشوار باشد. این که آیا شما تازه شروع به کشف گزینه های شغلی کرده اید، یا مدتی است که در یک صنعت خاص کار می کنید و به دنبال تغییر هستید، باید موارد زیادی را در نظر بگیرید. یکی از بزرگترین انگیزه ها در انتخاب شغل، حقوق است. داشتن شغل در صنعت هیجان انگیز برنامه نویسی اندروید نه تنها کاری است که شما را به چالش می کشد، بلکه ثابت شده است که بسیار سودآور است. در این مقاله با نقش برنامه نویس اندروید و همچنین میانگین درآمد برنامه نویسی اندروید بیشتر آشنا می‌شویم.

 

آشنایی با شغل برنامه نویس اندروید

با بیش از 3.5 میلیارد کاربر تلفن هوشمند در جهان و با پیش بینی افزایش بیش از 3.8 میلیارد کاربر تا سال آینده، استفاده از برنامه های کاربردی تلفن همراه ترکیبی و بومی در مقیاس گسترده در حال رشد است.

کشورهایی مانند چین، هند و ایالات متحده بالاترین تعداد کاربران گوشی های هوشمند را دارند و هر کشور به راحتی از مرز 100 میلیون کاربر عبور می کند.

سیستم عامل اندروید به طور رسمی در سال 2007 منتشر شد و در حال حاضر سیستم پذیرفته شده برای تقریباً همه توسعه دهندگان برنامه به غیر از کسانی است که برنامه های کاربردی برای سیستم عامل اپل و سیمبین را توسعه می دهند. اکثر کسانی که توسعه برنامه های تلفن همراه حرفه ای را دنبال می کنند، توسعه دهنده iOS یا توسعه دهنده اندروید هستند.

درساده ترین شکل، برنامه نویس اندروید با ایجاد اپلیکیشن های مختلف موبایل سروکار دارد. توسعه دهنده اپلیکیشن اندروید یک توسعه دهنده نرم افزار است که در طراحی و توسعه اپلیکیشن های موبایل برای پلتفرم اندروید تخصص خواهد داشت.

آنها وظیفه ایجاد برنامه هایی را دارند که می توانند از برنامه های ساده مانند برنامه ماشین حساب تا برنامه های پیچیده مانند یک برنامه بازی چند نفره را شامل شوند.

برنامه های اندروید با استفاده از زبان های برنامه نویسی جاوا، سی پلاس پلاس و کاتلین توسعه می یابند.

 

 

درآمد برنامه نویسان اندروید

 

 

دلیل محبوبیت شغل برنامه نویسی اندروید

در زیر برخی از دلایلی که توسعه برنامه اندروید در بین توسعه دهندگان ترجیح داده می شود آورده شده است:

 

 

یادگیری آسان و سریع

دسترسی آسان به منابع و روش های توسعه انعطاف پذیر، توسعه برنامه های کاربردی را در پلتفرم اندروید بسیار آسان و سریع می کند.

متن باز

مزیت دیگری که محیط اندروید نسبت به سایر پلتفرم ها دارد، این است که منبع باز است. سازندگان گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها می‌توانند به راحتی به پلتفرم دسترسی پیدا کرده و آن را مطابق با نیازهای خود قالب‌بندی کنند. این باعث ارتقاء خلاقیت می شود و در نتیجه منجر به توسعه برنامه های کاربردی با کیفیت و عملکرد بهتر می شود.

بازار خوب

به دلیل پلتفرم منبع باز، اکثر تولیدکنندگان گوشی های هوشمند از اندروید به عنوان سیستم عامل خود استفاده می کنند و بازار گوشی های هوشمند را روز به روز رشد می دهند.

 

مسئولیت های توسعه دهنده اندروید

✅طراحی و توسعه اپلیکیشن های پیشرفته برای استفاده در انواع دستگاه های اندرویدی و نسخه های مربوط به آنها.

✅تست واحد کد برای قابلیت استفاده و قابلیت اطمینان عمومی.

✅اجرای اقدامات امنیتی برای حفاظت از داده های کاربر.

✅همکاری با تیم‌های چندکاره مانند تیم‌های طراحی و آزمایش برای تعریف، طراحی و ارسال ویژگی‌های جدید.

✅ایجاد و انتشار به‌روزرسانی‌های برنامه، که شامل رفع اشکال، ویژگی‌های اضافی و بهبود عملکرد است.

 

مهارت های مورد نیاز برنامه نویس اندروید

 

مهارت های برنامه نویسی: دانش یا تسلط عالی در زبان های برنامه نویسی مانند جاوا، کاتلین یا سی پلاس پلاس. تجربه عملی با استفاده از API و Android Studio، از جمله Android SDK.

معماری: درک محکمی از چشم انداز عمومی موبایل، معماری ها، روندها و فناوری های نوظهور. درک کامل از چرخه عمر توسعه تلفن همراه.

مهارت های طراحی: برخورداری از شهود طراحی قوی.

تفکر تحلیلی و انتقادی: برای مشکلات تجاری راه حل های تحلیلی و عینی پیدا می کنند.

مهارت های ارتباطی: برقراری ارتباط با تیم طراحی و تیم آزمایش برای درک و پیاده سازی نیازهای کاربر در سیستم موجود یا جدید.

مهارت های افراد: علاقه مند به کار تیمی و مهارت های خوب مدیریت زمان.

 

حقوق برنامه نویس اندروید

میانگین حقوق توسعه دهندگان اندروید در هند حدود 5982 دلار و در ایالات متحده حدود 86121 دلار است.

عوامل موثر بر دستمزد برنامه نویس اندروید:

برخی از عوامل اصلی موثر بر دستمزد توسعه دهندگان اندروید در زیر ذکر شده است:

✅تجربه

✅مهارت ها

✅محل

برای درک اینکه چگونه حقوق برنامه‌نویس اندروید می‌تواند بر اساس عوامل ذکر شده تغییر کند، داده‌های هند و ایالات متحده را در نظر می‌گیریم.

 

 

حقوق برنامه نویس اندروید

 

حقوق برنامه نویس اندروید بر اساس تجربه

بر اساس تجربه سه نوع اصلی توسعه‌دهنده اپلیکیشن اندروید وجود دارد – مبتدی (سطح ورودی)، سطح متوسط و ارشد.

🔰 توسعه دهندگان اندروید سطح مبتدی

توسعه دهندگان اپلیکیشن مبتدی افرادی هستند که به تازگی در زمینه توسعه اپلیکیشن موبایل شروع به کار کرده اند. این توسعه دهندگان باید حداقل یک یا دو برنامه کاربردی در بازار اندروید داشته باشند. آشنایی با جاوا، Android SDK و سیستم های کنترل نسخه برای توسعه دهندگان برنامه های سطح مهم است.

با توجه به PayScale، متوسط حقوق سالانه یک برنامه نویس اندروید سطح مبتدی در هند 205,563 روپیه یا 2723 دلار و در ایالات متحده 68,166 دلار است.

🔰توسعه دهندگان سطح متوسط اندروید

توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های سطح متوسط افرادی هستند که قبلاً برای حوزه تخصصی خود وقت گذاشته و تحقیق کرده‌اند. تجربه کار با جاوا، اندروید و XML برای توسعه دهندگان برنامه های سطح متوسط مهم است. نوشتن دستورالعمل های کاربر، گزارش ها و تجزیه و تحلیل برای آنها مهم است.

طبق PayScale، متوسط حقوق سالانه یک برنامه نویس اندروید سطح متوسط در هند 820884 روپیه یا 10874 دلار و در ایالات متحده 102418 دلار است.

🔰توسعه دهندگان ارشد اندروید

توسعه دهندگان ارشد برنامه اغلب وظایفی با اولویت بالا بر عهده دارند که منجر به بالاترین دستمزد توسعه دهندگان اندروید می شود. برخی از مهارت های مورد نیاز عبارتند از: تجربه کار با برنامه های کاربردی وب، رابط کاربری، API Android و غیره.

با توجه به PayScale، متوسط حقوق سالانه یک برنامه نویس ارشد اندروید در هند 1,316,973 روپیه یا 17,446 دلار و در ایالات متحده 116,065 دلار است.

 

حقوق برنامه نویس اندروید بر اساس مهارت

طبق گفته PayScale، مهارت هایی که احتمالاً حقوق را افزایش می دهند، دانش ++C ویا کاتلین هستند. دانش مدیریت داده نیز بر دستمزد توسعه دهندگان اندروید تأثیر می گذارد.

 

درآمد برنامه نویسان

 

حقوق برنامه نویس اندروید بر اساس موقعیت مکانی

مکان عامل مهمی است که بر حقوق توسعه دهندگان اندروید در کشورهایی مانند هند و ایالات متحده تأثیر می گذارد.

مقایسه حقوق برنامه نویسان اندروید در قسمت های مختلف کشور هند:

 

 

 

در هند، طبق PayScale، توسعه دهندگان اندروید مستقر در بنگلور به طور متوسط 34.4 درصد بیشتر از میانگین ملی درآمد دارند.

حقوق توسعه دهندگان برنامه بالاتر از میانگین حقوق ملی در بمبئی است (12.8٪ بیشتر).

کمترین حقوق را می توان در احمدآباد (16.8٪ کمتر)، چنای (12.0٪ کمتر) و حیدرآباد (2.4٪ کمتر) یافت.

 

 

مقایسه حقوق برنامه نویسان اندروید در قسمت های مختلف کشور امریکا:

 

 

در ایالات متحده، توسعه دهندگان اندروید مستقر در سانفرانسیسکو به طور متوسط 44.4 درصد بیشتر از میانگین حقوق ملی درآمد دارند.

حقوق توسعه دهندگان برنامه بالاتر از میانگین حقوق ملی در سیاتل (19.7٪ بیشتر) و بوستون (7.7٪ بیشتر) است.

حقوق توسعه دهندگان اندروید در شیکاگو کمترین میزان است (1.4٪ کمتر).

 

 

درآمد برنامه نویسان اندروید در دنیا

در جدول زیر میانگین حقوق برنامه نویسان اندروید در کشورهای مختلف را آورده ایم که می توانید بررسی کنید.

 

درآمد برنامه نویسان اندرویدکشور

82878 دلار

سوئیس

71993 دلار

نروژ

70,407 دلار

دانمارک

64198 دلار

اسرائيل

54,494 دلار

سوئد

53713 دلارآلمان
48846 دلاراسترالیا
48413 دلار

هلند

48271 دلار

کانادا

بررسی درآمد برنامه نویسی اندروید در ایران

همانطور که قبلاً هم گفته بودیم درآمد برنامه نویسی اندروید به محلی که شما زندگی می کنید بستگی دارد. به طور مثال در ایران بیشتر درآمد برای افرادی است که در شهرهای بزرگی مانند تهران، تبریز، اصفهان، شیراز و مشهد زندگی می کنند. از آنجایی که بسیاری مشتاق هستند در رابطه با درآمد برنامه نویسی اندروید در ایران بدانند در ادامه قصد داریم این مقدار را برای شهرهای مختلف به صورت حدودی بررسی کنیم.

 

شهردرآمد برنامه نویس مبتدیدرآمد برنامه نویس متوسطدرآمد برنامه نویس ارشد
تهران5 تا 7 میلیون6 تا 9 میلیون9 تا 12 میلیون
شهرهای بزرگ (کرج، اصفهان، اهواز، شیراز، مشهد، تبریز)5 میلیون7 میلیون10 میلیون
شهرهای کوچک (سایر شهرهای ایران)4 میلیون6 میلیون8 میلیون

 

میزان حقوق در تهران نسبت به شهرهای دیگر مشخص تر است؛ اما برای شهرهای کوچک از آنجایی که اطلاعات کافی در دسترس نیست نمی توان به صورت قطعی درآمدها را بیان کرد و ممکن است با موارد آورده شده در متن متفاوت باشد.

 

روش‌های کسب درآمد از طریق برنامه نویسی اندروید

در این قسمت همراه ما باشید تا روش هایی را که می توانید از آن به واسطه برنامه نویسی اندروید درآمد کسب کنید، بررسی کنیم.

 

🔰استخدام در شرکت‌ها و سازمان‌ها

بسیاری از برنامه نویس ها استخدام در شرکت ها و سازمان ها هستند و از این روش درآمد دارند. استخدام در شرکت ها می تواند مزایا و معایب خاص خود را داشته باشد که در ادامه این موارد را بررسی خواهیم کرد. به طور مثال داشتن حقوق ثابت و همچنین امنیت شغلی از جمله مزایای آن محسوب می شود؛ اما معایب آن این است که همیشه مرخصی ندارید و هر روز باید در ساعت مقرر محل کارتان حاضر شوید. البته یکی از مهم ترین مزیت های استخدام حضوری این است که می توانید به واسطه فعالیت حضوری با بسیاری از شرکت های معتبر و همکار با شرکت خودتان ارتباط بگیرید.

 

🔰انجام پروژه به‌صورت فریلنسری

فریلنسری یکی از محبوب ترین روش های کسب درآمد در تمامی حوزه های شغلی است. در این روش ما می توانید تا هر تعداد که خودتان دوست دارید، پروژه قبول کنید و مشغول به کار شوید. همچنین ساعت کاری نیز در اختیار خودتان خواهد بود؛ اما اگر به دنبال درآمد بالا در این روش هستید، نیاز است که حتماً در مهارت های مرتبط با برنامه نویسی حرفه ای شده باشید و بتوانید هر پروژه ای با هر میزان پیچیدگی را قبول کنید. مزیت این روش داشتن درآمد بالا و نقطه ضعف آن نداشتن حقوق ثابت است.

 

🔰ساخت اپلیکیشن و فروش آنی

از جمله روش های دیگری که می توانید به واسطه آن درآمد کسب کنید، ساخت اپلیکیشن است. این روش می تواند شما را یک میلیونر کند به این شرط که با روش های فروش و ساخت به خوبی آشنا باشید. برای کسب درآمد در این روش یا باید به ازای دریافت هزینه اپلیکیشن خود را آماده دانلود کنید و یا باید به ازای استفاده از برخی قابلیت ها هزینه تعریف نمایید.

 

🔰تبلیغات درون برنامه‌ای

یکی از روش های محبوب دیگری که می توانید به واسطه آن از برنامه نویسی اندروید درآمد داشته باشید، تبلیغات درون برنامه ای است. در تبلیغات درون برنامه ای شما باید یک اپلیکیشن داشته باشید و در حین استفاده یا قبل از آغاز به کارآن از تبلیغات استفاده نمایید.

 

بری دانلود PDF مطلب کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

ما سعی کردیم در این مطلب به بررسی جزییات مربوط به میزان درآمد برنامه نویسی اندروید در ایران و همچنین سایرکشورها بپردازیم. برنامه نویسی اندروید به صورت کلی جزء مشاغل پردرآمد محسوب می شود و براساس میزان تجربه و محلی که برنامه نویس ها زندگی می کنند نیز درآمد متفاوت خواهد بود.

 

5/5 - (2 امتیاز)
نویسنده:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
سلام!
لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد

کارگاه حضوری فوق العاده حامی!

در این کارگاه یاد میگیریم که چطور کسب و کارمونو با توجه به اتفاقات و نظام جدید نوسازی کنیم. آموزش های این کارگاه شگفت زدتون میکنه!
برای اطلاعات بیشتر فرم زیر رو پر کنید.

همایش نوسازی